fbpx

Prečo končíme? Prečítajte si

V živote to tak býva, že sa veci začnú a po čase skončia. Divadlo TANDEM bolo oficiálne založené ako OZ už pred piatimi rokmi. Toto výročie sa nám spojilo s výročím 100. predstavenia, ktoré nás povzbudilo v tom ísť ďalej a robiť to ešte lepšie. V rámci tohto výnimočného predstavenia sme si zaspomínali na viac než päť rokov existencie. Teraz je však čas ohliadnuť sa späť za touto sezónou.

Ako to býva aj u iných divadiel záver sezóny venujeme premiére novej hry. Tou bola v sezóne 2016/2017 hra Vysnívané predstavenie. Keďže leto je pre nás divadelníkov dlhé, aj keď si ho radi užívame, tak sme s Vysnívaním predstavením začali aj túto sezónu. Našim cieľom však bolo okúsiť aj iné priestory, na ktoré nie sme zvyknutí. Čo je však pre ochotnícke divadlo hrajúce v priemere 2 krát za mesiac náročnejšie než sa zdá. Avšak vďaka novej posile z posledného verejného konkurzu (aktuálne vyhlasujeme individuálne konkurzy), Angelike Horváthovej, sme svoje ciele splnili. A potešili nielen detičky v materských školách, obyvateľov domov sociálnych služieb, ale aj Slovákov v Prahe. A samozrejme, aj nás!

„Bola to pre nás veľmi pekná skúsenosť.“

Krádež poníkov v škôlke.

Zakladateľ divadla Martin Michael Benčič to vidí takto: „Bola to pre nás veľmi pekná skúsenosť, keďže sme mali možnosť spoznať aj iné publikum a iné priestory. V hosťujúcich predstaveniach chceme rozhodne pokračovať aj v novej sezóne, dokonca ich chceme rozšíriť ešte ďalej.“ Ak nás chcete pozvať, neváhajte sa ozvať, radi experimentujeme.

Martin sa teší aj z toho, že na oslavnom 100. predstavení mohol vidieť mnohé tváre, ktoré boli prínosom divadla v jeho začiatkoch. A čo viac, aj napriek tomu, že večer plný živých ukážok z hry, vstupov moderátora, rozhovorov a video ukážok trval síce 3 hodiny, diváci mali dojem, že im príjemne uletel. To je pre nás pocta.

Ďalšou špecialitou tejto sezóny v spojení s naším riaditeľom bolo aj jeho objavenie sa v zábavnej relácii Inkognito, ktoré sa s ním podľa jeho slov od odvysielania „vlečie“ ďalej. Kto hádal jeho profesiu, ako ju uhádol a či by ste ju na základe indície uhádli aj vy, sa dozviete tu. Bijúce sa ženy v divadle a teplý princ.

Jednou z najzaujímavejších hier je naša rozprávka, ktorá nie je pre deti. O tom sa viac môžete dočítať v predchádzajúcom článku. V recesívnej rozprávke O HLÚPEJ KRÁĽOVNEJ máte možnosť vidieť najviac zmien v obsadení. Napríklad v tejto sezóne sa v tejto hre prvýkrát predstavila Aďka Milecová, Simon Leitner, už spomínaná Angelika Horváthová, Daniela Rumanová, ale aj Patrícia Táborská a Jarka Žuffová.

Nakoľko sme jediné ochotnícke divadlo v Bratislave, ktoré sa venuje muzikálom, pripomenieme si aj zmeny v komediálnom MATURITNOM STRETKU. Vďaka tejto hre sa v Divadle TANDEM predstavili Michal Hucík ako veľký "čávo" Miro, Lenka Hroncová ako sebavedomá zlatokopka Nina a Zuzana Višňovská ako jej verná parťáčka Karin. Veselí a tancujúci mladí ľudia. Zuzka bola šikovná, zlepšila sa v speve a zahrala si aj spievajúcu postavu Niny. Vtedy sa ako Karin zo študijnej cesty vrátila do zostavy aj Monika Vrobelová.

V závere sezóny sme predstavili novú hru ZA MEŠKANIE SA OSPRAVEDLŇUJEME. Je to presne ten typ činohry, čo nám do repertoára chýbal, a tak môžeme spokojne ukončiť túto divadelnú sezónu. My by sme pre vás radi hrali aj počas leta, ale už to tak je, že divadlá majú cez leto, podobne ako školy, prázdniny. Takže na čas končíme.

S niekým sa predsa len lúčime na viac než pár mesiacov. Je to Andrea Čellárová, ktorá vám donedávna prinášala na stránku aj nové aktuality, no jej srdce horí za Liptovským Mikulášom, a tak jej tam prajeme šťastný štart. Veríme, že si s nami ten čas užila „a vari si potom ešte spomenie na toho pána, pod ktorým hrávala a kde začala“ ako sa jej prihovára Donato v hre Vysnívané predstavenie.

Ďakujeme nielen Andrei, ale všetkým členom nášho divadla, ktorí divákom prinášajú krásne zážitky. Prajeme nádherné leto! Zatiaľ sa vidíme tu.

Monika Vrobelová
+421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012 – 2024