fbpx

Prázdniny sa skončili. Už viete, čo budete robiť v septembri? Poradíme vám.

Dva mesiace prázdnin. Hurá naspäť do školy či na divadelné dosky. Aj keď poniektorí máme pracovné povinnosti aj v lete, vieme si nájsť pár dní na oddych. Toto výnimočne slnečné a hrejúce leto si to priam pýtalo. Avšak oddych koncom augusta nekončí. Aj september vie ponúknuť množstvo udalostí, ktoré vytiahnu človeka z nudy. Zopár z nich absolvujeme aj my. 

Vďaka minulej sezóne sme si predstavili novú hru ZA MEŠKANIE SA OSPRAVEDLŇUJEME. Keďže zožala krásne ovácie, odštartuje nám aj túto sezónu. Tešiť sa môžete na hodinku zábavy, ale aj poučných náhľadov na život a jeho hodnotu v rôznom veku. Chýbať však nebude ani romantická zápletka.

Nasledovať bude malý výlet do veľkého mesta Matúša Čáka, do Trenčína. Toto krásne mesto ponúka množstvo kultúrneho vyžitia pre turistov, ktoré obohacujú podujatia pripravované trenčianskym múzeom. Na hrade sa v mesiaci september bude konať koncert rockovej kapely Pell – Mell 59, divadelné predstavenie z nášho repertoáru a o počiatkoch a vývoji remeselnej tvorby porozpráva Stano Filko v Kongregačnej sále Trenčianskeho múzea. O podujatiach múzea sa viac dočítate tu.

Osobitne sa tešíme na ten divadelný večer 21.9.2018. o 19:00, keď sa členovia projektu STAROVAL postarajú o to, aby historické múry historickej pevnosti ožili a priblížili príbeh z dávnych čias. Ako dopadne Berta či Efram, ktorí boli odsúdení na doživotie v najkrutejšej väznici svojho obdobia – v Starovale? Zvíťazí láska alebo intrigy žiarlivej kráľovnej? A akú úlohu v týchto príbehoch zohrá pokorný kňaz Otec Ignácius?

Príďte a pozrite si veľkolepý príbeh Divadla TANDEM, ktorý vás vtiahne do minulosti.

Po týchto udalostiach si oddýchneme pri rozprávke, v ktorej čas ani množstvo mejkapu nehrá žiadnu rolu. Rozprávka O HLÚPEJ KRÁĽOVNEJ je určená všetkým tým, ktorý dosiahli 15. vek života a vyšší stupeň humoru. Táto recesívna komédia pretkáva známe rozprávkové pravidlá s neočakávanými prvkami paródie, a tak princ nebude zachraňovať kráľovnú, ale ona jeho. Žeby emancipácia? Možno. Avšak ani šťastný koniec možno nie je koniec. Pretože v tejto rozprávke je všetko možné.

Veríme, že sme vás inšpirovali a na prípadné stretnutie sa vrelo tešíme. Ak by ste nás chceli vidieť hrať aj v iných mestách, stačí napísať mail na divadlotandem@gmail.com. Ďakujeme.

Edit: Predstavenie Starovalu v Trenčíne bolo 21.9.2018 zrušené.
Monika Vrobelová
+421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012 – 2024