Stres, stres a ešte väčší stres – študentka VŠMU odhaľuje svoju pravú tvár

S novými príležitosťami prichádzajú aj nové problémy. Ak sa s nimi nevysporiadame, oveľa ťažšie sa chopíme ďalších príležitostí. Kedy stresuje už ostrieľaná muzikálová herečka a kedy z nej stres opadáva? Odhalíme dôvody pre stres, ale aj skutočné miesto, kde sa odohráva muzikál Staroval. Možno ste tam už boli.

Divadlo obdivuje už od malička, hrať v ňom bolo jedným z jej najväčších snov, a tak si ho plní v Divadle TANDEM. No nič nie je zadarmo - ak to má stáť za to. Takto to vyzeralo na 1. verejnom konkurze v roku 2013, kde si svoje miesto vybojovala aj Veronika Žigmundová. Sme radi, že na sebe pracuje a rozvíja sa, aj keď je stres jej verným spoločníkom.

1. Verejný konkurz Divadla TANDEM

Na divadelných doskách sa objavuje už 5 rokov a svoju lásku k divadlu sa po ukončení jednej vysokej školy rozhodla spečatiť titulom aj z druhej. Je ňou Vysoká škola múzických umení v Bratislave. Vo videu sme videli, že hlavný režisér má určité výhrady voči konzervatóriu - ťažko niečo vliať do nádoby, ktorá už je plná. Kto vie, či by sa do divadla dostala Veronika, ak by už vtedy študovala na VŠMU divadelné štúdiá. Avšak aj toto dievča dokáže mať trému či stres. Čo ju čaká? Veľká úloha kráľovnej v historickom muzikále Staroval už v tento piatok 19.10.2018. Túto drámu už dôverne pozná, zahrala si v nej jeden z prízrakov, teraz však bude spievať. A my sme sa rozhodli jej na to spýtať.

Stresuješ pred každou svojou premiérou?
„Rozhodne áno, nielen pred premiérou, ale pred každým predstavením, pretože pociťujem veľkú zodpovednosť. Nielen vo vzťahu k divákom, ktorí si za predstavenie zaplatili, ale aj vo vzťahu k spoluhercom, pretože sa snažia a nechcem im nič pokaziť.“
Kedy sa u teba začnú prejavovať náznaky stresu?
„Vždy je to pri založení mikroportu pri muzikáloch a tiež tesne pred akýmkoľvek predstavením. Viac v prípade, že predstavenie otváram. S tým sa mi tiež viaže spomienka na muzikál Maturitné stretko, kedy som už bola prichystaná na svoj prvý výstup, zároveň prvý výstup v predstavení ako takom. Vtedy 5 sekúnd pred mojím odchodom zo zákulisia nám vypadla komplet technika, zvuk a svetlo naraz...No to bol príbeh už niekoľkokrát verejne spomínaný a polhodinové meškanie predstavenia tiež.“
Je to pri spievajúcich postavách výraznejšie?
No to je pravda. Je to hlavne o tom, že ja si nikdy nerozumiem s tou malou čiernou krabičkou, čo počas muzikálov nosím vo vrecku, s mikroportom. Ja neviem, som v pohode a zrazu si to zapnem a streees. Jedine, že by som si ju zapnúť zabudla, ako sa mi stalo pri jednom predstavení Maturitného stretka, čo znamená dvojnásobný stres, pretože ma nebolo počuť a pol pesničky som si hľadala dôvod, prečo musím ujsť dozadu do zákulisia, aby som sa mohla „zapnúť“.
Neprekážajú ti to pri príprave na úlohu a hraní?
„To zase nie. Keď vyjdem na javisko, ono to veľmi rýchlo zo mňa opadne, pretože javisko ma núti sústrediť sa na svoju postavu, ktorú hrám.“
Máš nejaké tipy na to, ako sa so stresom vysporiadať?
Vyjdem na javisko a je to.“ (Smiech.)

Veríme, že presne tak to bude aj v prípade jej premiéry v úlohe kráľovnej. Stres z nej pri vstupe na javisko opadne a bude to opäť jedna z úspešne prijatých výziev, ktorá ju posunie k ďalším výzvam. Koncentruj sa, sústreď sa, uži si to a určite nič nepokazíš.

Ako vznikol Staroval a čo to vlastne je?

Staroval je hra, v ktorej sa autor Martin Michael Benčič inšpiroval francúzskymi muzikálmi a námet čerpal z kedysi najhoršieho väzenia Európy - na hrade Špilberk. Špilberské kasematy lákajú turistov svojou históriou - bol tu väznený slávny lúpežník, talianskí karbonári, ale aj politický väzni z celej habsburskej monarchie. Tieto temné, zaoblené chodby sú spojené s mnohými romantickými a hrôzostrašnými povesťami. Viac o historii hradu a možnostiach pri návšteve Brna si prečítate tu.

Členovia projektu Staroval

Zobrazenie takéhoto príbehu oživeného spevom, dynamickými choreografiami a krásnymi kostýmami, bude možné vidieť vo V-klube 19.10.2018 o 19:00. Nebude chýbať ani vražda či poprava! Rezervujte si svoje miesto na predstavení cez Ticketportal, nezabudnite využiť dostupné zľavy a užite si krásny večer.

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2021