fbpx

MATURITNÉ STRETKO /muzikál, komédia/ UŽ NEHRÁME

Dĺžka predstavenia: 90 - 100 min. + prestávka

Dostupnosť: od 15 rokov

Žáner: muzikál, komédia

 

V hlavných úlohách:

Sandra: Veronika Žigmundová

Filip: Filip Staňo

Alica: Andrea Milecová

Mišo: Peter Trnka

Albert: Martin Michael Benčič

Nina: Zuzana Višňovská

Miro: Michal Hucík

 

Spolužiaci:

Monika Vrobelová

Simon Leitner

 

Réžia, hudba, texty piesní, libreto, aranžmá: Martin Michael Benčič

Asistent réžie: Peter Trnka

Rekvizity: Simon Leitner

Kulisy: Filip Staňo / Marián Benčič

Kostýmy: Ľudmila Benčičová Duducová

Choreografie: Veronika Gálová, Jana Kočnerová, Martin Michael Benčič, Zuzana Višňovská

Maskér: Jana Kočnerová

Zvuk: Jozef Tvrdý a. h.

Svetlá: Peter Šišovský / Jana Kočnerová

 

Srdečne ďakujeme Centru voľného času na Štefánikovej 35 v Bratislave, ktoré nám poskytlo priestory pre naskúšanie muzikálu.

 

©Divadlo TANDEM 2018


UPOZORNENIE: Nasledujúce riadky obsahujú zápletku a rozuzlenie deja

Spolužiaci zo strednej školy si urobia maturitné stretnutie, na ktorom sa stretne veľká časť ich bývalej triedy. Celá akcia sa uskutočňuje na chate hlavnej organizátorky Sandry, ktorá je už od strednej školy zamilovaná do jej bývalého spolužiaka Filipa, ktorý sa taktiež stretnutia zúčastní. Sandra je nervózna, lebo nikdy nič podobné neorganizovala, a preto jej ešte pred príchodom ostatných prichádza pomôcť jej najlepšia kamarátka Alica spoločne s Mišom. Všetci traja chodili spoločne do jednej triedy, kde sa aj Alica s Mišom zamilovali. Všetci o jej láske k Filipovi odjakživa vedeli, ale ona sama to pred ostatnými nikdy nepriznala. Práve preto sa Mišo s Alicou rozhodnú, že urobia pre ňu tajné rande. Sandra to nechce a bojuje proti tomu, ale do toho už prichádzajú aj ostatní spolužiaci na čele so sebavedomou a promiskuitnou Ninou.

Staré vzťahy sa postupne počas príbehu otvárajú. Príťažlivosť medzi Ninou a hlúpym "čavovským" Mirom je už od začiatku viditeľná a mnohokrát prechádza vďaka tomu do otvorených kontaktov, pretože zatiaľ, čo sa Nine darí vo všetkých oblastiach jej života aj vďaka dobre zabezpečenému manželovi, Miro je obyčajný pracujúci človek. Ďalšou dejovou líniou je Albert, ktorý je tajne zamilovaný do Alice. Tej sa Albert síce na strednej páčil, ale nikdy s ním nechodila. Albert mal už od strednej školy povesť "zákeráka" a v skutočnosti ho nikto nepoznal. Jeho povesť bola postavená skôr na chýroch, ktoré sa niesli po škole a preto ho nikdy nikto v triede nejako zvlášť neobľuboval. Dokonca aj Nina má pred ním rešpekt.

Filip sa zasa zdôveruje Mišovi so svojou láskou k Sandre a vďaka tomu sa rozhodnú, že o polnoci sa stretnú neďaleko chaty, aby si dohodli tajný plán, ako sa Filip pokúsi o Sandru zabojovať. Keď sa tam Filip v noci vyberie, stretne sa so Sandrou a obaja nerozumejú celej situácii. Postupne sa dozvedia, že Sandra sa mala stretnúť s Alicou a Filip s Mišom. Sandra však Filipa obviní z pokrytectva, že sú jedna partia, a ona odmieta zrady zo strany priateľov kvôli Filipovi. Filip aj napriek tejto situácii vyjaví svoje city. Sandra mu však neverí a uteká späť na chatu, kde sa rozhodne celú oslavu zrušiť. Vynadá Alici a Mišovi a nahnevaná odchádza spať. Oboch to trápi a rozhodnú sa, že ráno sa s ňou udobria a už nikdy sa do toho nebudú starať. Mišo chce ísť spať, ale Alica chce ešte chvíľu popremýšľať, a tak pošle Miša spať, zatiaľ čo sama zostáva v miestnosti. Do toho prichádza Albert a oboznámi Alicu s tým, že má o ňu záujem a buď si vyberie jeho alebo sa Miša zbaví. Alica mu odporuje, a tak jej dáva Albert čas na rozhodnutie do rána. Alica odchádza so strachom spať.

Na druhý deň sa skoro všetci prebúdzajú po ťažkej "opici", ale Nina má stále veľa energie, a tak navrhuje, aby šli na turistiku. Hoci sa nikomu nechce, rešpektujú jej návrh, a tak sa idú pripraviť. Alica a Mišo sa medzičasom udobria so Sandrou a idú si zbaliť potrebné veci na túru. Mišo odchádza skôr, a tak Alica zostane v miestnosti sama, pričom ju pristihne Albert a pýta sa jej, ako sa rozhodla. Alica otvorene prizná, že Miša neplánuje opustiť, a tak Albert použije násilie. Aj tak však predsa len pochopí, že ju príliš miluje na to, aby jej ubližoval, a tak ju nechá. Do toho sa vracia na scénu Mišo so zbalenými vecami a vidí na svojej milovanej, že sa s ňou čosi stalo. Snaží sa o to, aby mu to povedala, a nakoniec sa mu to aj podarí. Vtedy sa vracajú do miestnosti už všetci spolužiaci s pobalenými vecami a rozpútava sa konflikt medzi Mišom a Albertom, ktorý nakoniec prejde do otvorenej bitky. Albert sa tentokrát rozhodne pre zbabelý útek.

Nálada na chate je odrazu pochmúrna, ale čoskoro sa vráti do starých koľají a spolužiaci sa vyberú na túru. Filip skúsi opäť presvedčiť Sandru o tom, že on nemá nič spoločné s tým, že sa spolu včera stretli v lese, ale Sandra mu neverí. Filip to teda vzdáva a odchádza za ostatnými. Vtedy si Sandra uvedomí, o čo prišla, a je z toho smutná. Keď sa však všetci z túry vrátia, Filip sa rozhodne urobiť posledný krok a požiada Sandru o ruku. Tá nakoniec predsa len neodolá a príbeh končí šťastne.

+421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012 – 2024