Cesta vlakom aj barové sedenie: toto všetko nás čaká v roku 2018!

Chystáte sa navštíviť naše predstavenia aj v tomto roku? Ak áno, čaká vás bohatá nádielka v podobe úplne novej inscenácie, špeciálneho predstavenia a zdokonalených hier. Je toho naozaj dosť, a tak vám prinášame prehľad, na čo všetko sa môžete v roku 2018 v súvislosti s Divadlom TANDEM najviac tešiť. O divadelných plánoch som sa porozprávala so zakladateľom TANDEMu Martinom Michaelom Benčičom.

A: Hoci rok 2018 je ešte len na začiatku, divadelná sezóna je už v plnom prúde. Ako ju zatiaľ hodnotíš z pohľadu tandemáckeho „vodcu“?

MMB: Hoci diváci možno mnoho vecí nevideli tak výrazne, ale obdobie september – december 2017 bolo pre nás mimoriadne náročné. Hoci v tejto sezóne nás čaká len jedna premiéra, pracovali sme o to viac na vylepšení už hraných inscenácií, prípadne ich prerábaní. RODINNÝ NÁVOD sa dočkal kompletného prerobenia a spojenia dvoch dielov do jedného, inscenácia O HLÚPEJ KRÁĽOVNEJ dostala niekoľko nových hercov, do určitej miery sme prerobili aj MATURITNÉ STRETKO, ktoré diváci uvidia už  19.1.2018 o 19:00 vo Véčku. Rozprávku O KLAUNOVI A DIEVČATKU prerobila režisérka Jana Kočnerová, a zároveň sme hrávali pre škôlky určené predstavenie UKRADNUTÉ PONÍKY. V záujme zlepšovania úrovne divadla sme sa mnohokrát nepohodli aj najmä s novými členmi, ktorí preto niektorí odišli sami a s niektorými sme sa, žiaľ, museli rozlúčiť my. Vďaka týmto skutočnostiam boli najmä september a október mimoriadne časovo náročné. V tom období sme viacerí chodili naozaj „vyšťavení“ a mnohokrát už aj znechutení z toho všetkého. Všetkých nás ale spájal spoločný cieľ, a to je zlepšenie. V spomínaných dvoch mesiacoch sme sa dokonca pohádali aj tí, ktorí sme si mysleli, že sa nikdy nepohádame (smiech). Postupne sa to začalo uvoľňovať a pevne veríme, že sami diváci ocenia zmeny a zlepšenia, ktoré sme urobili.

A: Uvidí divák nejaké nové hry, prípadne bola nejaká inscenácia z repertoáru stiahnutá?

MMB: V súčasnosti nehráme inscenáciu SEDMA, ktorá sa, žiaľ, dočkala iba premiéry, a zároveň to bola aj jej derniéra. Dôvody boli bližšie rozpisované už v predchádzajúcom rozhovore. Mrzí nás to, pretože hra mala potenciál, ktorý sa nám páčil. Diváci sa môžu tešiť na novú hru, ktorá bude mať premiéru 1.6.2018 o 19:00 vo Véčku. Zatiaľ môžeme prezradiť len to, že jej názov bude ZA MEŠKANIE SA OSPRAVEDLŇUJEME. Na našej Facebook funpage bola možnosť sa pred pár mesiacmi zapojiť a napísať nám vlastné príhody z vlaku. Za napísanie týchto príhod diváci mohli získať dva lístky na premiéru. Výherca bol vyžrebovaný a obdarený. Mnohí nám písali svoje historky aj mimo komentárov do súkromných správ a keďže táto hra sa odohráva takmer celá vo vlakovom prostredí, bolo z čoho čerpať. Veľkou inšpiráciou boli nielen zaslané zážitky, ale aj vlastné skúsenosti a, samozrejme, určitá miera divadelného nadsadenia situácie. Hra je v súčasnosti dopísaná a onedlho ju začneme nacvičovať. Ako vždy, aj tentokrát budeme postupne o hre prinášať bližšie informácie.

A: Chystáte v tomto roku nejaké špeciálne predstavenia v štýle Tandemáckeho mixu, ktorý mal v januári 2017 veľký úspech?

MMB: Obrovskou udalosťou bude tento rok určite 100. predstavenie Divadla TANDEM. 16.3.2018 nás čaká predstavenie, ktoré bude niesť rovnaký názov a je usporiadané pri príležitosti 100. predstavenia nášho divadla. Nebude to obyčajné predstavenie, keďže diváci na ňom uvidia ukážky z rôznych našich hier, dokonca aj tých, ktoré už nehráme. Taktiež sa môžu tešiť na rozhovory s bývalými i súčasnými členmi. Prvýkrát sa u nás diváci dočkajú aj tzv. „barového“ sedenia, čiže nebudeme mať stoličky rozmiestnené klasickým divadelným spôsobom, ale budú ich mať za stolom a už počas predstavenia sa budú môcť občerstvovať. Bude nasledovať, samozrejme, afterparty a podobne. 100. predstavenie je v súčasnosti v štádiu riešenia, a preto zatiaľ nemôžem povedať k akcii viac, ale čoskoro budeme aj o tejto akcii prinášať bližšie informácie, ktoré určite potešia našich verných fanúšikov. Zároveň je to príležitosť aj pre nových divákov, aby nás spoznali aj z inej stránky. Veľmi sa tešíme na to, čo nás na tejto akcii čaká.

A: Na čo sa ty osobne najviac tešíš v roku 2018?

MMB: Podnetov na radosť je v druhej časti sezóny pre mňa veľa. Je to určite spomínané 100. predstavenie, premiéra, hranie našich aj divácky obľúbených inscenácií, samotné nacvičovanie novej inscenácie a podobne. Hoci druhá časť sezóny má byť pre nás pokojnejšia, nemyslím si, že bude nezáživnejšia alebo nudnejšia. Rozhodne sa je na čo tešiť!

Andrea Čellárová

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2021