fbpx

Tandemácke predstavenie prekročilo hranice Slovenska

Jedna z divácky najobľúbenejších inscenácií Divadla TANDEM zažila minulý rok svoju tretiu premiéru. Po klasickom prvom uvedení tejto inscenácie pred divákmi počas premiéry v roku 2012, a jej následnom prepracovaní v roku 2015, prešla inscenácia ďalšou zmenou. Ale ako to bolo od jeho začiatku ?

Rodinný návod sa začal nacvičovať už v roku 2012 ako druhá inscenácia, ktorú divadlo pripravovalo pre svojich divákov. Z dnešných účinkujúcich bolo možné vidieť na javisku iba dvoch, a to predstaviteľov syna Mareka, alias Filipa Staňa, a otca Stana, herca Petra Trnku. Zaujímavosťou bolo, že otca mal na premiére hrať iný herec, ako už spomínaný Peter Trnka, ktorý bol nepremiérovou alternáciou, no nakoniec sa tak nestalo. Na poslednú chvíľu sa totiž dozvedel, že si na premiére predsa len zahrá, a odvtedy nechýbal ani na jednom predstavení. 

Následne sa táto inscenácia hrávala s menšími obmenami až do roku 2015, kedy došlo k najväčšej zmene obsadenia, pretože boli zmenené hneď všetky tri herečky, mama, dcéra aj babička. Postavu obľúbenej babičky dostala hosťujúca herečka divadla Dagmar Labáthová , na postavu mamy si režisér zvolil výraznú Janu Kočnerovú a priestor ohlúpnuť v roli Simonky sa ušiel v tom čase nenápadnej herečke Veronike Žigmundovej . 

Nasledovala obnovená premiéra, a následné odpremierovanie druhej časti (pokračovania tejto inscenácie), ktorú si vypýtali samotní diváci, pretože chceli vedieť, ako bude príbeh rodiny Tuňákovcov pokračovať. Ďalšou veľkou zmenou bolo spojenie dvoch častí do jednej a príchod dvoch nových hereckých posíl, Angeliky Horváthovej do role babičky a Andrei Milecovej do role mamy.

V tomto období sa pre inscenáciu a jej doplnené obsadenie vytvorili nové príležitosti, hrať Rodinný návod aj mimo obvyklé priestory a vyskúšať si, aké to je, keď zrazu detská izba nie je na svojom pôvodnom mieste, či je zákulisie vytvorené pomocou úzkeho paravánu (alebo skôr reklamného billboardu). Aké to je, keď absentujú opony, či neposlúchajú svetlá či zvuková technika, zmení sa akustika priestoru a kostýmy pohltí čierna diera v zákulisí.

Stres, panika? Možno trošku, no hosťovania priniesli našim hercom možnosť spoznať nové miesta, nové javiská, a to nielen na Slovensku, ale aj v Prahe, odkiaľ si priniesli obrovskú skúsenosť.

Samozrejme, nezabúdame ani na vás, našich stabilných divákov z Bratislavy a okolia, preto už tento piatok práve pre vás predstavenie Rodinný návod zahráme. Vidíme sa o 19-tej hodine v priestoroch SD Nivy... Lístky sú stále v predaji, preto si ich kúpte už teraz a získajte tie najlepšie miesta.

♥ Zuza, Stano, Simonka, Marek a babička (Tuňákovci) ♥

+421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012 – 2024