fbpx

SEDMA /činohra, komédia/ UŽ NEHRÁME

Dĺžka predstavenia: 45 - 50 min.

Dostupnosť: od 15 rokov

Žáner: činohra, komédia

 

V HLAVNÝCH ÚLOHÁCH

Viktor: Peter Ďurík

Adam: Jakub Kohút

Blažej: Simon Leitner

 

ĎALEJ HRAJÚ

Zuzana: Lucia Ludviková

Viola: Monika Vrobelová

Saša: Veronika Lackovičová

Lenka: Jana Kočnerová

 

Réžia, námet, autor inscenácie: Jerguš Mitter

Rekvizity: Simon Leitner, Peter Trnka

Kostýmy: Jerguš Mitter, Ľudmila Benčičová Duducová

Maskér: Jana Kočnerová

Svetlá: Martin Michael Benčič

 

Srdečne ďakujeme Centru voľného času na Štefánikovej 35 v Bratislave, ktoré nám poskytlo priestory pre naskúšanie inscenácie.

 

©Divadlo TANDEM 2017

 

UPOZORNENIE: Nasledujúce riadky obsahujú zápletku a rozuzlenie deja.

Študentské časy v 21. storočí na internáte jednej nemovenovanej univerzity a fakulty zaoberajúcej sa chémiou. Mladí ľudia sa vysporiadúvajú s prechodom do sveta dospelých a kompenzujú si svoje zlyhania a neúspechy rôznymi spôsobmi, pričom väčšina nepatrí k tým umravneným. Škola sa rieši až na poslednom mieste, ak vôbec. V našom príbehu takmer ani slovkom.

Viktor má problémy s erekciou a snaží sa to vyriešiť tou najľahšou cestou. Použiť zázračné tabletky, ktoré ho opäť vrátia do hry. Pritom si neuvedomuje, že jeho problém je len v jeho hlave a že pred sebou samým sa nedá utekať. Adam, ten je so sebou vysporiadaný až tak, že nemá problém baliť jedno dievča od druhého a pritom si ani neuvedomuje, aké riziká to prináša. A keďže karma je zdarma, podarí sa mu poriadne prestreliť a v príbehu musí nakoniec riešiť svoje pohlavné nakazenie. Blažej sa dal na cestu omamných a psychotropných látok. Je svojský a na svet sa pozerá cez svoje vlastné, pestré okuliare. Ľudia sú preňho akési mravčeky krútiace sa mu pod nohami. A on nad nimi stojí a je od nich čoraz vzdialenejší.

Naše štyri dievčatá v príbehu stvárňujú pestrosť intrákovej ponuky. Intelektuálky, egocentričky, vidiečanky vo veľkomeste, ale aj tie, čo sa nevedia zaradiť a hľadajú inšpiráciu vo svojom okolí. Všetky majú svoje čaro a každá z nich vie byť rovnaká ako tá druhá. Všetky chcú nájsť svoje šťastie, ale cesta je tŕnistá a na jej konči si musí každá z nich dať pozor na to, s kým sa stýka.

+421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012 – 2024