fbpx

PO SVADOBNEJ CESTE /činohra, komédia/ UŽ NEHRÁME

Dĺžka predstavenia: 30 - 35 min., bez prestávky

Dostupnosť: od 15 rokov

Žáner: činohra, tragikomédia

 

V hlavných ulohách:

Marián: Martin Michael Benčič / Peter Trnka

Lucia: Jana Kočnerová / Monika Vrobelová

 

Réžia, produkcia, námet, scenár: Martin Michael Benčič

Asistent réžie: Peter Trnka

Kostýmy: Ľudmila Benčičová Duducová

Maskér: Jana Kočnerová

 

Špeciálne poďakovanie patrí Centru voľného času na Štefánikovej 35 v Bratislave, ktoré nám poskytlo priestory na nacvičovanie činohry.

 

©Divadlo TANDEM 2017

 

UPOZORNENIE: Nasledujúce riadky obsahujú zápletku a rozuzlenie deja.

 

Mladý pár sa vráti zo svadobnej cesty a odrazu stoja zoči-voči každodennej rutine spolužitia. Zatiaľ čo si chce manželka Lucia po ceste vybaliť a oddýchnuť, manžel Marián sa potrebuje porozprávať o tom, že sa už nedokáže pred spoločnosťou tváriť ako dokonalý chlap, ktorého chce každý vidieť. Z týchto skutočností je frustrovaný a v depresii, z ktorej sa chce dostať práve vďaka rozhovoru so svojou partnerkou. Tá však tento zámer ignoruje a nepovažuje ho za potrebný. Hoci si Marián nakoniec od Lucie vydobyje pozornosť, ona sa rozhodne využiť čas a aspoň poupratovať obývačku, ktorá zostala pred odchodom v zúboženom stave.

Behom Mariánovho rozprávania sa dostávajú na povrch rôzne skryté skutočnosti o ich známych a až keď Lucia pochopí, že situácia je vážna, prizná sa mu k nevere. Marián reaguje najprv veľmi stroho, snaží sa ovládať, ale nakoniec situáciu pod ťarchou emócií neudrží a začne byť zlostný. Aj tento stav však trvá len krátku chvíľu, behom ktorej si uvedomí, že vlastne nevera je niečo, po čom vždy túžil a teraz sa nemôže hnevať. Napriek tomu zisťuje, že pocit nevery je úplne iný, než aký si predstavoval.

Pár upadá spoločne do depresie, ktorú zachráni až Luciine záverečné rozhodnutie, že napriek zlej finančnej situácii sa vyberú na druhú svadobnú cestu. Marián upadá do letargie a rozumie, že proti tomuto manželkinmu rozhodnutiu nemá ako bojovať.

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2023