fbpx

„Nový web TANDEMu je úžasný!“ Kto je za tým všetkým?

Ako ste si už určite všimli, naša nová webstránka prešla pred pár dňami kompletným redizajnom. Od viacerých z vás sme zaznamenali vynikajúce ohlasy, a preto som vyspovedala autorov tohto mimoriadne úspešného diela. Za všetkým stojí trojica autorov – zakladateľ divadla Martin Michael Benčič (MMB), programátor Peter Pažitný (PP) a dizajnér Richard Haríň (RH).

A: Kto všetko sa podieľal sa rekonštrukcii webu a akým spôsobom?

MBB: Na rekonštrukcii našej webovej stránky sme pracovali traja. Peter Pažitný ako hlavný programátor, Richard Haríň ako dizajnér a ja ako koordinátor. Ako sme avizovali na začiatku leta, keď sme začali stránku prerábať, pracovali sme na tom najprv s Pavlom Cibákom. Žiaľ, z časových dôvodov by sme nestihli stránku dokončiť v termíne, ktorým bol 1. september 2017 a z toho dôvodu sme stránku začali robiť ešte raz podľa Rišových nápadov.

RH: ...ja by som doplnil, že Martin mal na starosti hlavne buzerovanie (smiech)! Ale najviac sa na tom asi potrápil Peťo, ten sa toho aj dosť naučil. Keďže rekonštrukcia prebiehala v období, keď som mal veľa práce, zapájal som sa len formou tvorby PSD návrhov a finálnych úprav.

A: Ako sa vám spolupracovalo navzájom? Poznali ste sa už pred týmto projektom?

PP: Ja som pred týmto projektom nepoznal nikoho a musím priznať, že na začiatku som mal strach, ako nám to pôjde a či si budeme rozumieť. Postupne sme sa však zoznámili a pracovali na webstránke spolu. A prekvapivo nám to išlo veľmi dobre!

MBB: Ja sa s Rišom poznám už niekoľko rokov a podieľal sa na dizajne našej stránky už minulý rok, keď sme robili rekonštrukciu. Žiaľ, minulý rok sme so stránkou neboli spokojní, nakoľko nás obmedzovali určité záležitosti, ktoré sme nemohli ovplyvniť, a preto sme stránku dokončili v rámci daných možností. Tento rok sme sa na to poriadne pripravili a z toho dôvodu sa nám na prerábaní stránky pracovalo omnoho lepšie, lebo sme už mohli ísť podľa našej vlastnej predstavy. S Peťom sme sa spoznali až vďaka Jožkovi Tvrdému, ktorý mi naňho posunul kontakt, keď sme potrebovali nájsť nového človeka na prerobenie stránky. Chalanov musím pochváliť, že boli iniciatívni a robili všetko pre to, aby všetko vyzeralo čo najlepšie.

RH: Z môjho pohľadu to bola vtipná spolupráca, ktorá u mňa nemá obdoby. Telefonáty cez Skype, ktoré mali v sebe občas nádych radosti, no dosť často aj výkriky zúfalstva boli asi najsilnejšími momentmi. Pokiaľ nepočítam to, že ani raz sme sa nespojili načas, z čoho vznikali prvotné zúfalé stavy (smiech). Ale nakoniec to všetko dobre dopadlo a som vďačný za túto skúsenosť.

A: Máte už predošlú skúsenosť s tvorbou stránky pre divadlo?

RH: Ako už spomenul Maťo, ja som bol pomocným grafickým konzultantom aj pri vlaňajšom redizajne.

PP: Ja síce mám predošlé skúsenosti s tvorením webových stránok. avšak pre divadlo som ešte žiadnu webovú stránku nerobil.

MBB: Ja som sa samozrejme podieľal na prerábaní stránky už odvtedy, čo sme ju zakladali. Priznám sa, že si nie som istý, koľko revízií sme mali, ale väčšie rekonštrukcie prebehli zatiaľ štyrikrát. Každý raz to bolo iné a vždy aj sa vyskytli iné komplikácie. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Napriek tomu som zatiaľ zo všetkých doterajších dizajnov najspokojnejší práve s týmto. Obaja chalani na stránke urobili obrovský kus práce, za čo im patrí neskutočná vďaka. S chalanmi som začal spolupracovať približne v polovici augusta a keď si uvedomíme, že sme celý web robili úplne od základov, tak to je skutočne veľa práce, hoci to tak nemusí vyzerať.

A: Je niečo, na čom ste sa mohli pri tvorení divadelnej webstránky „vybúriť“?

RH: Na také parádne vybúrenie som nemal z mojej strany veľa priestoru, nakoľko ma stále tlačilo mnoho ďalších vecí - či už práca alebo „dovolenka“. Ale rozhodne som sa vybúril kodérsky pri finalizáciách, keď som sa vyhral s rôznymi efektmi.

Už v pondelok si budete môcť prečítať druhú časť rozhovoru!

Andrea Čellárová

 
+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2023