fbpx

„Nový web TANDEMu je úžasný!“ Kto je za tým všetkým? – pokračovanie

Minulý týždeň sme vám priniesli prvú časť rozhovoru, z ktorého ste sa mohli dozvedieť, ako vznikala naša nová webstránka. Pokračovanie článku s trojicou v zložení - zakladateľ divadla Martin Michael Benčič (MMB), programátor Peter Pažitný (PP) a dizajnér Richard Haríň (RH) – si môžete vychutnať už teraz.

A: Ide o prvú veľkú rekonštrukciu stránky? Prečo vznikla potreba stránku od základov zmeniť?

MBB: Nejde o prvú veľkú, ale ide zatiaľ o najväčšiu. Každá stránka má určitého registrátora. To je vždy nejaká spoločnosť, ktorá vám poskytne, aby mohla byť stránka sprístupnená verejnosti. Doteraz sme využívali iného registrátora, ktorý výrazne obmedzoval naše predstavy, pretože bolo potrebné u neho ísť podľa vytvorených šablón. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo vznikla potreba prejsť k inému registrátorovi. Vďaka tomu sme mohli urobiť celú stránku podľa seba, takže pokiaľ tam teraz niečo nefunguje alebo nesedí, je to len naša vina, ktorú dokážeme opraviť.

RH: Ja som doteraz nevedel, o koľkú rekonštrukciu išlo, ale rozhodne tam bol minimálne ten jeden redizajn, a to minulý rok. A prečo? Inovácie sú nutné a vďaka novému redakčnému systému, skombinovanému so sexy dizajnom, rozhodne tento web určite medzi „konkurenciou“ zažiari.

A: Čo považujete za najhlavnejšiu zmenu?

MBB: Medzi najväčšie zmeny patrí určite iný registrátor a najmä omnoho prehľadnejší a profesionálnejší rezervačný systém. Aj pre divákov, ktorí si cez nás objednávali lístky, bol pôvodný systém náročnejší ako tento. Omnoho viac vecí prebieha automaticky a nie je potrebné na ne čakať. Stačí si jednoducho urobiť rezerváciu, kde si sami vyberiete miesto. Doteraz to bolo tak, že ste miesto nahlasovali a čakali ste, kým vám odpíšeme. Žiaľ, v tom čase to nešlo inak spraviť. Teraz vám stačí si vybrať miesto, vyplníte informácie a hneď Vám príde e-mail s potvrdením o rezervácii. Následne stačí počkať iba na e-mail od nášho človeka, ktorý vám poskytne k rezervácii a jej platbe podrobné informácie. Túto odpoveď dostanete do 24 hodín. Som veľmi rád, že sa nám podarilo tentokrát výraznejšie zjednodušiť a zlepšiť náš rezervačný systém. Pevne veríme, že si ho obľúbia aj naši diváci.

PP:  Pre mňa bolo najťažšie  prelinkovanie mien, a  tak som hrdý na to, že som to zvládol!

RH: Z môjho pohľadu je najväčšou zmenou, teda minimálne tou viditeľnou, dizajn. Ten sa mi páči, ale je tam ešte dosť vecí, ktoré sa budú postupne vylepšovať. A to aj z iných oblastí.

A: Uvažujete aj o ďalších dizajnových zmenách, ktoré sa budú týkať iných oblastí v divadle?

MBB: Ako sme avizovali pred letom, v našom divadle je celá nadchádzajúca sezóna jednou veľkou zmenou. To isté platilo o našej webstránke a to isté platí aj o väčšine našich plagátov, o ktoré sa v súčasnosti stará naša členka Sandra Bulla. Keďže mnohé z nich sa nemenili, odkedy vznikli, bolo potrebné im dať súčasnejší dizajn a vdýchnuť im nový život. Na tom pracuje práve Sandra a musím povedať, že jej to ide veľmi dobre. Nechajte sa prekvapiť.

RH: Sviežosti nie je nikdy dosť, takže pokiaľ by ma Martin oslovil, že chce niečo vyfintiť, tak som vždy k dispozícií.

A: Na prvej stránke návštevník vidí sekciu „Naše tváre“, kde sa náhodne zobrazujú vždy traja členovia divadla. Pokiaľ člen nemá vlastnú fotku, je namiesto jeho tváre zobrazená vtipná postavička. Kto vyberal vzhľad týchto obrázkov?

MBB: Keďže sme mali ako hlavného dizajnéra nového webu Riša, bol to, samozrejme, on.

RH: Tento obrázok vznikal tak, že som zdieľal na Skype obrazovku a tie „vtipné postavičky“ kreslil, zatiaľ čo mi ich občas Martin „zbuzeroval“. Všetko muselo by politicky korektné, a tak vyžadoval ako mužskú, tak aj ženskú verziu.

A: Sú na stránke aj nejaké novinky oproti predošlej verzii (napr. nové sekcie)?

MBB: Nové sekcie sme nepridávali, ale práve naopak – zo starých sme uberali, aby úvodné menu nebolo presiaknuté záložkami. Veľa vecí sa nachádza hlavne na titulnej stránke, kde divák okamžite vidí, aké máme najbližšie predstavenia, a zároveň má ľahký prístup k nášmu archívu. Na úvod sa mu ukážu vždy fotografie z našich hier, ktoré mu okamžite odhalia, že je na správnej stránke. Keď si klikne na meno niekoho z nás, zobrazí sa mu pop up okno, kde má profil a fotografiu. Profily sú jedna z vecí, ktoré chcem v budúcnosti ešte vylepšiť a poskytnúť divákovi o našom členovi viac informácií. Zmien je veľa. Týkajú sa najmä dizajnu a celkového usporiadania. Výrazné zmeny v tom, čo je alebo nie je na stránke uvedené, sme nerobili.

A: Zapájali sa do redizajnu stránky aj ostatní tandemáci?

MBB: Každý tandemák dostal príležitosť sa vyjadriť, čo sa mu na starej stránke nepáči, prípadne aké má návrhy na zlepšenie, doplnenie a podobne. Som rád, že sa k tomu vyjadrovali a aj na základe toho sme dokázali vytvoriť nový web, ktorý je podľa nás omnoho prehľadnejší, úhľadnejší a profesionálnejší.

A: Ďakujem Vám za rozhovor!

Andrea Čellárová

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2023