Môže byť až tak hlúpa …?

Musíme si to priznať. Čím sme starší, tým viac začíname hlúpnuť. Nenarážame tým na žiadneho nášho člena, ale na (ne)veľmi obľúbenú kráľovnú Žofku (Andrea Milecová/Angelika Horváthová). Ona je predsa ešte len mladučká ... tak čo sa stalo? V recesívnej komédii O hlúpej kráľovnej sa spolu zas a znova schuti zasmejeme na jej kúskoch. Veď koniec koncov, na hlúpych sa vždy smeje najlepšie.

Môže však aj hlúpa kráľovná nájsť svoju pravú lásku? Ak ste si mysleli, že áno, mýlite sa. Jej princ (Peter Trnka) na bielom koni prišiel s jediným cieľom – ukojiť svoje ego a na kráľovnú ani nepomyslí. Zamilovaná dievčina však zažíva scenár ako z telenovely. Jej vysnívaný princ je totižto gay. Trnky sa dokonca vyše 2 mesiace kvôli tejto role učil teplý hlas, a navyše to dosť využil. Je totiž jediným hercom, ktorý dosiaľ odohral všetky predstavenia tejto hry. To sa veru často nestáva.

S touto inscenáciou sa nám spája aj jeden vtipný zážitok. Čistým nedopatrením sme práve túto inscenáciu, určenú výhradne dospelému publiku, hrali v Sade Janka Kráľa pre malé detičky. Túto skutočnosť sme zistili až na mieste, keď sme mali všetko pripravené a nedalo sa s tým už nič robiť. Herci upravovali text priamo za pochodu a deti sa veľmi bavili na tom, čomu rozumeli a mamičky sa tvárili pohoršene. Svojim deťom zakrývali uši, ale samy sa rehotali. Všeobecne táto hra rozdeľuje divákov na dva veľké tábory – jedna skupina je pohoršená a druhá sa vždy náramne pobaví.

Túto činohru hráme už od roku 2013 a je to vlastne jediná staršia hra, ktorá do dnešného dňa neprešla žiadnou veľkou reedíciou. Maximálne sa aktualizovali nejaké hlášky. Hra síce zostáva rovnaká, ale sála sa mení. Už viackrát sme spomínali, či už v článkoch alebo na sociálnych sieťach, že sálu v SD Nivy prerábame. Robíme čo môžeme, aby sme to stihli do piatkového predstavenia, ale kto vie, či to naozaj stihneme?

Príďte sa pozrieť na predstavenie O hlúpej kráľovnej v piatok o 19:00 a uzrite plody našej dlhej práce. Môžete sa tešiť na nové osvetlenie v publiku, nové sedenie a veľa ďalších inovácií. Je dosť možné, že sa zasmejete na niečom, čo sa nám zase nepodarilo. Lístky si môžete kúpiť kliknutím na tento odkaz: https://divadlotandem.sk/o-hlupej-kralovnej-3/ alebo si ich kúpiť na mieste, pred predstavením.

Tešíme sa na Vás!

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2021