fbpx

KONKURZ NA DOPLNENIE SÚBORU – UŽ NEAKTUÁLNE

Naše ochotnícke Divadlo TANDEM, ktoré pôsobí v Bratislave a je na divadelnej scéne už vyše desať rokov, hľadá nové tváre na doplnenie súboru.
Hľadajú sa herci, herečky, speváci, speváčky a tanečnice.


DEŇ a ČAS KONANIA KONKURZU: 11. a 12. decembra 2023 o 17:00 hod.
MIESTO KONANIA KONKURZU: DK Lúky, Vígľašská 1, Bratislava-Petržalka
Podmienky na prijatie do súboru:


HEREC / HEREČKA

• vek 18 – 60 rokov
• herecké skúsenosti aspoň dva roky v amatérskom divadle / herecký kurz / ZUŠ 1. stupňa
• maj pripravený ľubovoľný text aspoň na dve minúty
• počítaj s tým, že môžeš byť vyzvaný / vyzvaná na improvizačnú hereckú etudu
• je potrebné sa zúčastniť oboch dní konkurzu


SPEVÁK / SPEVÁČKA

• vek 18 – 50 rokov
• skúsenosti so sólo / zborovým spevom
• priprav si ľubovoľnú pieseň (ideálne z muzikálu)
• počítaj s tým, že môžeš byť vyzvaný / vyzvaná na improvizačnú hereckú etudu
• je potrebné sa zúčastniť oboch dní konkurzu


TANEČNICA

• vek 18 - 35 rokov
• nutné tanečné skúsenosti aspoň na úrovni ZUŠ a vyššie
• maj pripravený ľubovoľný tanec aspoň na jeden a pol minúty
• je potrebné sa zúčastniť oboch dní konkurzuV prípade záujmu zašli vyplnenú prihlášku a dotazník (speváci / speváčky / tanečnice aj podklad k vybranej piesni v MP3 formáte) najneskôr do 08.12.2023 na e-mail::

divadlotandem@gmail.com

Dodatočný konkurz robíme, nakoľko sa nám posledné mesiace rozširujú možnosti hosťovaní a keďže sme všetci pracujúci / študenti, kvôli časovej náročnosti radi prijmeme medzi seba nových členov. Najbližší polrok nemáme v pláne pripravovať žiadnu novú inscenáciu, takže pôjde o plnohodnotné alternácie do už zabehnutých predstavení. Aktuálne máme v repertoári komédie, muzikál i rozprávku. Neboj sa, nepôjdeš hneď na javisko, ale všetko si najprv vyskúšaš.

Náhradný termín nebude a je potrebné sa dostaviť v oba dni. Pokiaľ sa chceš zúčastniť viacerých častí konkurzu (napríklad herectvo + spev), stačí v prihláške uviesť svoje skúsenosti. Pokiaľ máš skúsenosti iba v jednej oblasti, ale chceš sa zúčastniť aj druhej, môžeš, pokiaľ aspoň pri jednej spĺňaš podmienky popísané vyššie. Toto obzvlášť platí, ak sa zúčastňuješ hereckej časti, v ktorej mávame štandardne najvyššiu účasť. Keďže hráme aj muzikál, je možné, že sa nám budeš hodiť do nejakej spievajúcej alebo tancujúcej postavy. Odporúčame sa zúčastniť viacerých, nakoľko to zvyšuje tvoju šancu, že ťa niekam obsadíme. Takisto sa neboj písať v prihláške doplňujúce informácie, nakoľko to môže byť pre nás zaujímavé a povie nám to viac o tebe.


Čaká ťa kolektív divadelníkov, z ktorých mnohí spolu tvoria už roky na projektoch divadla bez finančnej odmeny. Skúšame vždy v pondelok a v utorok od 17:30 do 20:00 podľa vopred daného rozpisu a každý sa pripravuje aj individuálne doma. Je nutné mať v oba tieto dni čas, ale pokiaľ sa vieš zúčastniť iba jedného, prihlášku pošli, pretože, pokiaľ nás zaujmeš, určite sa dohodneme. Termíny predstavení sú štandardne u nás známe niekoľko mesiacov dopredu, takže si vieš prispôsobiť podľa nich čas. Súčasťou divadla sú príležitostné workshopy a hodiny, kde sa naučíš niečo nové. Navyše budú pre teba ako člena divadla za zvýhodnenú cenu. Či sa ich rozhodneš využiť alebo nie, je len na tebe.

Vôbec sa neboj neúspechu. Aktuálne hľadáme doplňujúcich členov aj do zákulisného tímu. Ak ťa zaujíma práca v zákulisí s kostýmami, rekvizitami, kulisami, technikou či sociálnymi sieťami, klikni SEM.


Keď už sa rozhodneš svoju prihlášku poslať, neboj sa, každú si preštudujeme a jej prijatie ti odpoveďou potvrdíme. Organizácia jednotlivých dní konkurzu sa prispôsobuje množstvu prihlásených účastníkov, takže bližšie informácie dostaneš priamo na mieste, keď prídeš.

V prípade otázok sa nás neváhaj pýtať na divadlotandem@gmail.com.

Keď to čítaš až sem do konca, vážime si to a dúfame, že sa uvidíme už v decembri. Držíme palce!PRIHLÁŠKA + dotazník

P. S. Pokiaľ ti prihlášku nejde otvoriť, odporúčame si ju stiahnuť do počítača. Ak to nepomôže, napíš nám na e-mail a my ti ju obratom pošleme.

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2023