KONKURZ (už neprebieha): Aj ty môžeš priniesť zmenu

Už sme to počuli veľakrát: „Rád by som bol/a v divadle, ale hanbím sa.“

Teraz ostych na chvíľu bokom a predstav si situáciu, že sa dozvieš o už dlhšie fungujúcom divadle, ktoré sa formuje nanovo, lebo má ambíciu sa dostať na vyššiu úroveň. To znamená, že pokiaľ prídeš, aj ty budeš súčasťou zmeny, ktorú aktívne ovplyvníš. Ďalej zistíš, že režisér sa tu vždy venuje hercom nielen skupinovo, ale aj individuálne a poskytne Ti tým pádom živnú pôdu na to, ako sa naučiť hrať svoju postavu. Keďže tu dostávajú priestor iba autorské inscenácie, pokiaľ rád tvoríš, v budúcnosti sa tu môže predviesť aj Tvoja tvorba.

 

Výhodou je, že hoci mnohé divadlá skúšajú v priestoroch, kde následne nehrajú, u nás je to inak. Od začiatku sa dostaneš do sály, ktorá je našou domácou scénou – Spoločenský dom Nivy v Bratislave. Hromadné skúšky tu prebiehajú každý utorok a štvrtok od 17:30, ale vďaka dopredu pripravovanému plánu budeš dopredu vedieť, ktorých sa máš zúčastniť.

 

Keďže sa posúvame vpred, postupne oslovujeme rôznych ľudí na spoluprácu a tým pádom u nás dostávaš to, čo sa Ti v budúcnosti zíde – javisková reč, pohyb, naštudovanie postavy, prax, atď... To všetko je súčasťou hereckej práce.

 

A čo všetko vlastne za to požadujeme?

V prvom rade Teba a Tvoj zodpovedný prístup. Určite rozumieš tomu, že ak sa chceme niekam posunúť, potrebujeme byť v prvom rade zodpovední a neustále sa učiť. Síce Ťa to bude niečo stáť, ale vďaka našim spoluprácam to bude omnoho menej a bude to pre Teba príprava aj do ďalšieho divadelného života. Čím pôjdeme vyššie, tým je väčšia pravdepodobnosť toho, že za to aj niečo dostaneme. Všetko to ide ruka v ruke a tým pádom v súkromí môžeme byť kamaráti, ale čo sa stane na skúške / predstavení je čisto divadelná záležitosť.

 

Pôsobí to ako diktatúra? Stačí Ti pozrieť si náš Facebook a Instagram. Uvidíš, že to tak nie je.

 

Stále sa hanbíš? Vykašli sa konečne na to.

Ak máš viac ako 18 rokov, pošli nám priloženú prihlášku na divadlotandem@gmail.com a staň sa súčasťou zmeny, ktorá Ti nemusí, ale môže zmeniť život.

PRIHLÁŠKA Divadlo TANDEM

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2021