fbpx

Koniec sezóny oslávime veľkou premiérou!

Nezadržateľne sa nám blíži dátum, kedy uzrie svetlo sveta prvá tandemácka hra Jerguša Mittera. Všetci s napätím očakávame, aký bude výsledok niekoľkomesačnej prípravy predstavenia Sedmy. Keďže o tejto inscenácii sa doteraz veľa nehovorilo, pre všetkých nedočkavcov som vyspovedala jej účinkujúcich. každému zo siedmych protagonistov som položila dve otázky:

 
  1. Ako sa ti podarilo stotožniť sa so svojou postavou?
  2. Čím chcete osloviť diváka na premiére Sedmy?

Saša (Veronika Lackovičová)

1. S mojou postavou som sa stotožnila tak, že som jej uverila. Je to baba povahovo celkom podobná mne. Nie je hlúpa, je milá a priateľská, no a každému sa nejaký ten problém v živote  vyskytne. Jej sa takto vyskytla choroba, ktorá nie je veľmi príjemná. Mne osobne sa podarilo stotožniť sa s postavou tak, že som si ju predstavila a spísala som si jej životopis. Napríklad viem, že Saša má rada víno. Zároveň je romantická, ale vie byť aj nepríjemná.

2. Sedmou by som chcela osloviť samozrejme najmä divákov v hľadisku. Ide síce o vážnu tému, ale plnú vtipných scén a výstupov. Verím, že sa divákom bude páčiť.

Zuzana (Lucia Ludviková)

1. Hrám Zuzku alebo Zuzičku, ako ma volá moja úžasná intráková kamarátka Viola (Monika). Som milá, priateľská, a tak veľmi by som chcela zbaliť chlapa, haha! Či sa mi to podarí, uvidíme...:) So Zuzkou mám toto veľa spoločného, jedna druhej sme sadli :)

2. Veľa toho prezradiť nemôžem a ani nechcem, ale verím, že na zlaté internátne časy si rád zaspomína každý divák. Tešíme sa na Vás!

Zľava: Jakub Kohút, Peter Ďurík

Viola (Monika Vrobelová)

1. Stotožniť sa s postavou Violy nebolo pre mňa jednoduché. Viola je typicky zvodná kráska, ktorá je zvyknutá na obdiv a stúplo jej to do hlavy. Také správanie som si dlho nevedela plne osvojiť. Niežeby som nemala sebavedomie, ale byť až tak namyslená... aspoňže sa v živote naučila chodiť a jej svojrázne názory majú niečo do seba. Tým mi bola už sympatickejšia a na to, až ju diváci spoznajú, sa už veľmi teším. Ponúkla mi totiž pohľad na to, ako takýto typ žien zmýšľa o sebe a o svete.

2. Premiéra tejto hry - a to hry môže mať dvojitý význam (pre každého kto Sedmu pozná) - určite osloví divákov, ktorí TANDEM poznajú a majú zmysel pre nadhľad v živote. Pretože túto hru môžeme ako jednu z mála začleniť do tých sarkastických. Tých, ktoré sa vedia pozrieť na život a povedať si: „Neber život príliš vážne, aj tak z neho nevyviazneš živý.“ Jednoducho hra nadľahčuje - svojím humorom, ale aj uzemňuje - krutou pravdou, keďže najlepšie vtipy sú tie, v ktorých sa skrýva kúsok pravdy. Ja osobne zaujmem názormi, s ktorými jedni budú súhlasiť a druhí proti nim protestovať, a taktiež svojím sympatickým zjavom :)

Lenka (Jana Kočnerová)

1. Moja postava je taká prostoreká a dosť spontánna, prakticky som sa s ňou veľmi stotožňovať nemusela, keďže viaceré postavy, ktoré hrám, majú podobné charakterové črty. Mám skôr problém odlíšiť ju v niektorých polohách od iných postáv. Ono to vo výsledku nie je vidieť, že sa niečo podobá na inú postavu z inej hry, ale my, ktorí na tých hrách robíme, to vidíme aj tak.

2. Moja postava by si rovno k niekomu sadla a povedala mu, že bude premiéra a nech predsa príde, čo bude sedieť doma? Ja osobne by som skôr zavolala niekoho, kto je, alebo bol na internáte, pretože tam dokáže nájsť veci, situácie, či osoby, s ktorými sa mohol reálne stretnúť, hoci niekomu inému to môže prísť pritiahnuté za vlasy. Každopádne je to hra, ktorá sa dosť odlišuje od ostatných tandemáckych hier a určite má čo povedať.

Blažej (Simon Leitner)

1. So svojou postavou Blažeja som sa vedel pomerne jednoducho stotožniť v rámci niektorých aspektov jeho životnej filozofie a pohľadu na svet. I keď jeho „životný štýl“ mi nie je blízky (čo tým myslím, spoznajú diváci až na predstavení).

2. Ja osobne nebudem mať problém osloviť divákov, keďže moja postava s nimi priamo interaguje, a teda ich aj priamo oslovuje :). Ale myslím si, že budú oslovení aj obrazne, keďže mojej postave bolo dožičené mať v tejto hre isté „hlboké chvíľky“ kedy sa pokúsim divákom sprostredkovať niektoré nosné myšlienky celej hry.

Adam (Jakub Kohút)

1. Stotožniť sa s Adamom bola pre mňa výzva, nakoľko on a ja sme úplne odlišné osobnostné typy. V jednom smere sme síce obaja radi stredobodom pozornosti, ale na druhej strane, ja som „vyšitý romantik“, pričom Adam na lásku neverí :).

2. Divákovi chceme najmä priblížiť, ale aj zosmiešniť internátny život. A ako postava sa chcem najmä vyblázniť.

Viktor (Peter Ďurík)

1. Postava Viktora je zaujímavá  v tom, že dokáže prejsť z extrému do extrému. V jednej chvíli je plný zúfalstva a v druhej chvíli je v extrémnom nadšení. Spoločnú vlastnosť máme v tom, že je introvert a táto stránka jeho osobnosti mi je bližšia. Naopak, veľmi ťažko sa mi stotožňovalo s jeho opačnou stránkou osobnosti, a to, že sa dokáže veľmi rýchlo nadchnúť pre nejakú vec.

2. Príbeh Sedmy rozpráva o mladých ľuďoch. O ich problémoch na internáte a vtipne poukazuje na problémy, ktoré riešia. Divák sa určite zabaví na vtipných situáciách, ktoré sa v príbehu odohrávajú. Mladý divák tam určite nájde sám seba a tí skôr narodení si zas môžu zaspomínať na problémy, ktoré riešili v mladosti.

Ďakujem účinkujúcim za rozhovor. Ak vás ich slová naladili, na premiéru Sedmy si môžete rezervovať lístky na tomto linku:  http://www.divadlotandem.sk/program-divadla/09-06-2017/

 

Andrea Čellárová

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

petrzalka logo proint logo tootoot logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2023