Je späť

Vráskavá koža, kruhy pod očami, kútiky otočené nadol a vlasy šedej farby. Áno, Starena z komédie O hlúpej kráľovnej sa nám zase vracia. Tentokrát v podaní Janky Kočnerovej.

Niektorí naši verní fanúšikovia, ktorí nadovšetko zbožňujú túto inscenáciu, si určite pamätajú, že ich (ne)obľúbená starena bola stvárnená hneď niekoľkými herečkami. Donedávna Starene svoju tvár prepožičiavala Daniela Rumanová, ale už tento piatok ju opäť stvárni Janka. Jedná sa o jej tretie a zároveň aj posledné predstavenie tejto divadelnej sezóny. Trošku sme Janku vyspovedali o jej vzťahu k Starene.

Aký si mala pocit keď si prvýkrát hrala Starenu?

JK: „Predo mnou túto postavu hrala Simona (bývalá tandemáčka), ktorá ju hrala naozaj super a dosť som sa bála, ako bude moje prevedenie prijaté od divákov, keďže ju podávam inak ako ona. Bola som zameraná hlavne na Starenu a zanedbala som postavu sluhu, ktorého tiež hrám v tej hre. Je to síce len pár viet, ale pred predstavením som sa viac obávala toho, či ich poviem správne. Po predstavení prišli celkom uspokojivé ohlasy typu "bolo to iné, ale super", takže som Starenu potom už len zdokonaľovala.

Spája ťa niečo s touto postavou?

JK: „Ťažko povedať, možno schopnosť napchať veľa vecí tam, kam nepatria? Resp. som si postavu sama prispôsobila na to, že neustále niečo tlačí do úst. Na kostýme mám na sukni dosť veľké vrecká, do ktorých sa zmestí veľmi veľa hlúpostí, chcela som ich využiť a to robím aj v bežnom živote, len ja vo svojich vreckách nosím skôr veci, ktoré sa časom nekazia.

Aký máš na ňu osobný názor?

JK: „Táto postavička ma skutočne fascinuje a mám ju veľmi rada. Je vtipná sama o sebe, ľudia ju počas hry sledujú, lebo vedia, že vždy niečo vymyslí a ja v podstate tiež čakám, kedy čo vymyslí. Nechávam sa prekvapiť jej kreativitou.

Prekvapilo ťa niečo na nej za tú dobu čo ju hráš?

JK: „Ako som povedala, táto postava je sama prekvapením. Prekvapuje ma neustále. Raz som dokonca zabudla povedať repliku, lebo som sa ako postava zamyslela a úplne ma fascinovalo, nad čím dokáže(m) premýšľať.

Neváhajte a určite si nenechajte ujsť piatkové predstavenie O hlúpej kráľovnej, ktoré Váš unudený večer spestrí návalom smiechu a svojou úžasnou atmosférou. Navyše, máte jedinečnú príležitosť vidieť Janku, predtým, ako si dá od hrania krátku pauzu. Predstavenie sa začína o 19:00 a svoje lístky si môžete zakúpiť kliknutím na tento link: https://divadlotandem.sk/o-hlupej-kralovnej-3/ alebo na mieste, hodinu pred začiatkom.

Tešíme sa na Vás.

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2021