Horúčavy v plnom prúde: Ako si užívajú leto obľúbení tandemáci?

Hoci prázdniny sa už o chvíľu skončia, typické letné dni sa k nám opäť vracajú. Pri tejto príležitosti som sa opýtala troch kolegov, ktorí tvoria jadro TANDEMu, ako trávia leto. Pozrieme sa aj na to, čo čakajú od blížiacej sa sezóny.

 

A: Janka, poznáme ťa ako veľmi aktívneho človeka, ktorý má veľa energie, či je leto, či je zima. Si taká „akčná“ aj v posledných týždňoch?

Jana Kočnerová: Musím povedať, že leto si užívam naplno. Cestujem kade-tade po táboroch, výletoch, festivaloch, dovolenkách. Užívam si s blízkymi aj s tandemákmi. Vybrali sme sa s nimi aj do Tatier na turistiku. Okrem toho už makáme na novej sezóne, aby sme mali všetko nachystané. Ja konkrétne sa učím spievať. Uvidíme, ako to dopadne.

Na fotke zľava: Martin Michael Benčič, Veronika ŽigmundováA: S tým spevom ti držím palce, počula som, že robíš veľké pokroky. Maťo, ty si zase povestný svojim workoholizmom... oddychuješ aspoň počas tých pekelných horúčav?

Martin Michael Benčič: Pre mňa leto nie je oveľa iné než zvyšok roka, pretože mám veľa záľub a hoci nemáme predstavenia, stále na niečom pracujeme a inak tomu nebolo ani tento rok. Som za to veľmi rád. Pomedzi to som bol aj na niekoľkých výletoch, som s ľuďmi, ktorých mám rád a robím to, čo ma baví. Odkedy sme uverejnili, že nám diváci môžu písať vtipné zážitky z vlaku do našej novej hry, sám som ich zažil viac než kedykoľvek predtým. Nebudem o nich však dopredu hovoriť, z toho dôvodu, aby si ich diváci mohli naplno vychutnať priamo v našej novej hre.

A: Len nedávno sme ukončili divadelnú sezónu a už nám klope na dvere ďalšia. Čo bude znamenať pre teba, Veronika?

Veronika Žigmundová: Ja sa na novú divadelnú sezónu už veľmi teším! Síce zatiaľ nebudem mať novú úlohu, no budeme mať skúšky muzikálov, ktoré mám naozaj rada, pretože sme sa v nich stretli skvelá partia a na týchto skúškach nikdy nie je nuda.

A: Ty, ako ukážkovo nadšený tandemák – tešíš sa aj na niečo konkrétne?

Veronika Žigmundová: Teším sa špeciálne na Emku z rozprávky (O klaunovi a dievčatku – pozn.) a na to, ako bude Principálovi (alebo skôr Maťovi) zase piť krv. Ale veď „prečo je taký zlý, keď sa začal cirkus bol veľmi milý...“

Na fotke zľava: Monika Vrobelová, Martin Michael Benčič, Jana Kočnerová, Simon LeitnerA: Janka, ty si sa nám minulú sezónu predstavila po prvýkrát aj v úlohe režisérky. Zobrala si si na seba aj nejaké ďalšie povinnosti?

Jana Kočnerová: Osobne budem mať v novej sezóne divadelných povinností až-až. Samozrejme, musím na sebe makať a poriadne sa oprieť do spomínaného spevu, aby to znelo dobre. Dostala som za úlohu viesť herecké hodiny, čo bude pre mňa nová skúsenosť. Plus vediem časť tanečných hodín. Z nových hereckých úloh mám najčerstvejšiu postavu kráľovnej v hre Staroval, čo je pre mňa veľká výzva. Môžem to zhrnúť tak, že sa teším na novú sezónu, ale bude náročná. Veľmi náročná.

A: Maťo, bude táto sezóna v niečom iná ako predchádzajúce?

Martin Michael Benčič: Každá nová sezóna je pre nás výzvou. Dávame si nové ciele, sú u nás noví ľudia, robíme všetko pre to, aby sme sa zlepšovali a prinášali našim divákom stále nové a lepšie predstavenia. Nasledujúca sezóna nebude iná. Máme tentokrát najviac nových tvárí v histórii nášho divadla a o to viac sa teším na novú tvár, ktorú nášmu divadlu dajú. Veľmi sa teším na plánované vylepšovanie skoro všetkých predstavení a taktiež na novú hru, ktorá bude mať premiéru v júni. Dali sme si veľké ciele, ktoré budú na nás klásť veľký nápor, ale pevne verím, že o to viac sa na to tešíme, pretože bude to síce namáhavé, ale som presvedčený, že výsledok bude stáť za to.

Ďakujem tandemákom za rozhovor a všetkým prajem ešte krásny zvyšok leta! 

Andrea Čellárová

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2021