2v1: Rodinný návod bude odteraz oveľa zábavnejší! Ako je to možné?

Nebýva zvykom, aby mal náš divák možnosť vzhliadnuť rovnakú inscenáciu 2-krát počas jediného mesiaca. Dalo by sa však povedať, že pre komediálnu hru Rodinný návod je číslo 2 akési osudové. Naši verní priaznivci vedia, že doteraz sme v našom repertoári mali dva diely tejto činohernej inscenácie. Od novembra bude všetko inak.

Poďme si trochu zaspomínať. Prvá premiéra Rodinného návodu sa konala 12. októbra 2012. Jej obnovená verzia uzrela svetlo divadelných dosiek 21. mája 2015, čo znamená, že v pôvodnom naštudovaní sa hrala vyše 2,5 roka. Rodinný návod od začiatku slávil veľký úspech a na žiadosť samotných divákov, aby vznikol druhý diel, sa dňa 12. júna 2015 odohrala práve premiéra Rodinného návodu 2. Z pôvodnej zostavy zostali v inscenácii Peter Trnka a Filip Staňo. V tomto naštudovaní sa komédia hrala dva roky.

Nakoľko do súčasnej sezóny sme si v Divadle TANDEM predsavzali, že sa zameriame najmä na skvalitnenie našich predstavení, zhodnotili sme, že Rodinný návod potrebuje od základov „prekopať“ a dostať nový zjav.

Na aké zmeny sa tvorca a režisér divadelnej hry Rodinný návod Martin Michael Benčič zameral? „Okrem toho, že oba diely sú spojené do jedného, skoro dvojhodinového predstavenia, prišlo k drobnej úprave aj v obsadení. Herci zostali tí istí, ktorých poznáme od roku 2015, ale do role babičky pribudla v alternácii naša nová členka Angelika Horváthová.“ Martin ďalej prezradil, že vynovené predstavenie sa bude niesť v oveľa komplexnejšom duchu. Po prestávku si môže divák užiť dej pôvodného prvého dielu a po nej bude nasledovať druhá časť. Viac zmien sa vraj udeje v prvej časti.

Postavám sa pomenili charaktery a nazrieme viac do ich „vnútorného sveta“. „Tých, ktorí Rodinný návod poznajú, určite poteší, keď sa dozvedia, prečo je mama taká, aká je.“ Martin viac o postavách neprezradil, ale sľubuje, že tentokrát sa hra stáva naozajstným návodom na to, ako to v rodine nemá vyzerať.

Pokiaľ ste nevideli prvú verziu komédie Rodinný návod, nevadí! Nová verzia síce nestráca svoju základnú filozofickú ideu, ale je podaná s omnoho svižnejším spádom a divák si myšlienky hry uvedomí skôr po skončení hry než počas jej priebehu. Hra je podaná ľahšie, svižnejšie a komickejšie.

Rodinný návod si môžete vychutnať už 9. novembra vo V-klube24. novembra v SD Nivy. Obe predstavenia sa začínajú o 19:00 hodine. Tešíme sa na vás!

+ 421 908 715 204

Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo
kamdomesta logo Ticketportal logo

Chcete nás podporiť? Číslo účtu: SK02 0200 0000 0031 6565 1753. Ďakujeme.


© Copyright 2012-2021