NAPÍSALI O NÁS

04.06.2017

Jerguš Mitter: Celé sa to točilo okolo sexu a chľastu

Autor: Vlado Král

Ako sa dostane chemik k divadlu? Prečo práve divadlo?

Ešte keď som bol na strednej škole, tak mi prírodné vedy nešli veľmi dobre. Vždy som bol dobrý v matematike a logike, ale fyzika a chémia bola problematická. Vtedy som sa začal venovať viac umeniu. Všetci moji kamaráti mali vtedy kapely, ale ja som hluchý ako peň a preto som sa nemohol touto cestou uberať. Hľadal som preto niečo iné. Veľa som v tej dobe čítal. Hlavne horor, sci-fi, fantasy a tam sa to začalo. Nabudilo to moju predstavivosť a začal som s písaním.

Potom som sa dostal do scenáristicko-dramaturgického krúžku vedeného Marošom Krajčovičom a to bola pre mňa veľká škola. Začal som sa na písanie a divadlo pozerať inými očami. Tam som zotrval dva roky a potom prišiel čas ísť na vysokú školu. Chcel som sa venovať divadlu a písaniu, ale prírodné vedy ma lákali a na konci štúdia na strednej škole som sa veľmi spriatelil s chémiou a biológiu a tak som šiel na STU, študovať odbor medicínska chémia.

Toto na dlhý čas stoplo moje divadelné ambície. Nebol čas a ani vôľa. Mal som veľa školy a úplne iné záľuby. Po škole sa to opäť zlomilo a ja som sa začal vracať k divadlu.

Ty hrávaš v ochotníckom divadle Tandem kde tvoríte hlavne vlastné veci. Máš ale nejakú obľúbenú klasickú hru alebo postavu, ktorú by si si chcel zahrať? Prečo?

Celý rozhovor na portále 9múz

  

16.02.2017

Martin Michael Benčič: „Divadlo pre mňa znamená životnú filozofiu.“ (2)

Autor: Baška Baisová

Máš rád kultúru a umenie? A rozmýšľal si už niekedy nad tým, aké to je založiť si napríklad aj vlastné divadlo? Zaujímalo by ťa, ako vzniklo jedno z bratislavských ochotníckych divadiel? V prvom článku našej novej série Svet divadla s Divadlom TANDEM ti prinášame prvú časť rozhovoru s umeleckým vedúcim Divadla TANDEM, Martinom Michaelom Benčičom.

„Divadlo ako inštitúcia je úžasná v tom, koľko tam môže človek spojiť prvkov a schopností dokopy a vznikne z toho niečo nádherné.“ 

Prajem príjemné čítanie! ?

 Prezradil by si nám na úvod, aké sú tvoje začiatky s divadlom?

„Svoje prvé vystúpenie som mal už ako 5-ročný s deťmi z dvora a hrali sme pre susedov. Neskôr som vystriedal niekoľko dramatických krúžkov a amatérskych súborov. Priznám sa, bolo ich viac, najmä z toho dôvodu, že vo väčšine z nich sa riadili heslom “hráme sa” a nie “hráme divadlo”. Ja som mal záujem práve o to druhé, až sa mi nakoniec podarilo usadiť v dnes už neexistujúcom Divadle Klasik. To ma naučilo väčšinu z toho, čo dnes viem. Nikdy nezabudnem a navždy budem vďačný pani Monike Kovalčíkovej Ondrejkovej, ktorá so mnou mala neskutočne veľa trpezlivosti. Naučila ma skutočne mnoho vecí, ktoré som potom mohol aj sám rozvíjať.“

Študoval si niečo v súvislosti s herectvom či niečo úplne iné?

Celý rozhovor na portále MaY-Slovakia

  

10.02.2017

Martin Michael Benčič: „Divadlo pre mňa znamená životnú filozofiu.“

Autor: Baška Baisová

Vítam ťa pri druhom pokračovaní rozhovoru s umeleckým vedúcim Divadla TANDEM. Prvú časť si môžeš prečítať tu.

V tomto divadle si aj hercom. Aký v tom vidíš rozdiel – byť hercom a zároveň aj umeleckým vedúcim? Čo sa ti páči viac?

„Je úžasné ako herec vytvárať celkom nového človeka, ktorému ponúkneš svoju telesnú i psychickú schránku. Na druhej strane, je krásne ako režisér viesť hercov a celý tvorivý tím k tomu, aby boli motivovaní hru dokončiť, pracovať na nej a aj na sebe. Vždy som s touto myšlienkou bojoval a do dnešného dňa si neviem vybrať, ktorá strana mi vyhovuje viac. Preto ju už neriešim a nechávam veciam voľný priebeh.“

Ak by si teda nebol umeleckým vedúcim v TANDEME, čo by si robil?

Celý rozhovor na portále MaY-Slovakia

  

16.07.2016

Zaspievajme si s Divadlom TANDEM“

Autor: Baška Baisová

Leto je už v plnom prúde a my prinášame novinku od Divadla TANDEM – „Leto našich snov“. Špeciálne pre MaY nám povedal zopár slov tvorca tejto skladby Martin Michal Benčič:

„Chceli sme letnú pesničku, ktorá bude mať vtipný klip plný pozitívnej energie.”

A ako vznikla táto pieseň?

 

Celý rozhovor na portále MaY-Slovakia

  

13.06.2016

Martin Michael Benčič: „Recenzia divadelnej hry “Maturitné stretko”

Autor: Katarína Kvasňovská

S príchodom víkendu väčšina z nás premýšľa ako a kde sa v piatok zabaviť a odreagovať po náročnom pracovnom týždni. Niekto preferuje posedenie s priateľmi, iný si odpočinie pri dobrom filme alebo hudbe, mňa poteší návšteva divadla. Minulý týždeň som mala možnosť prvý krát zažiť atmosféru ochotníckeho divadla, kde miesto profesionálnych hercov stretnete skupinu mladých talentovaných ľudí, pre ktorých je divadlo koníčkom, ktorému sa venujú vo voľnom čase popri práci, či štúdiu. Mojou voľbou bola premiéra hry „Maturitné stretko“ divadla Tandem.

Ako prezrádza samotný názov predstavenia, ...

 

Celý článok na portále festiGO

  

05.01.2016

Rozhovor: Martin Michael Benčič z Divadla TANDEM

Autor: Redakcia 9múz

Sezóna 2015/2016 je už 4. divadelnou sezónou Divadla TANDEM. Aké boli začiatky jeho vzniku a čo tomu predchádzalo?

My, sme sa ako divadlo začali formovať v roku 2011 a celé to vlastne začalo už, keď som bol malý. Hovoril som si, že by som chcel mať také svoje divadlo, ale vždy to skončilo pri tom, že som chodil po rôznych ochotníckych divadlách a amatérskych súboroch. Potom, keď sa moje bývalé Divadlo Klasik rušilo, tak som si povedal, že je čas založiť si vlastné. ...

 

Celý rozhovor na portále 9múz

  

06.06.2014

Rozhovor: Martin Michael Benčič z Divadla TANDEM

Autor: Soňa Macejáková

Sezóna 2015/2016 je už 4. divadelnou sezónou Divadla TANDEM. Aké boli začiatky jeho vzniku a čo tomu predchádzalo?

My, sme sa ako divadlo začali formovať v roku 2011 a celé to vlastne začalo už, keď som bol malý. Hovoril som si, že by som chcel mať také svoje divadlo, ale vždy to skončilo pri tom, že som chodil po rôznych ochotníckych divadlách a amatérskych súboroch. Potom, keď sa moje bývalé Divadlo Klasik rušilo, tak som si povedal, že je čas založiť si vlastné. ...

 

Celý rozhovor na portále blog SME

  

15.14.2014

Recenzia muzikálu Staroval v podaní Divadla Tandem

Autor: Eduard Číž

Je piatok, 11. apríla 2014 a ja práve opúšťam priestory V-klubu, ľudovo nazývaného aj „Véčko“ nachádzajúceho sa na Nám. SNP v Bratislave. Som plný dojmov z krásneho a plnohodnotného predstavenia, ktorého som si skutočne užil po hudobnej, umeleckej a aj vizuálnej stránke. Moja duša dostala pohladenie a ja sa vznášam v snoch. Krásna a emočná hudba nechala vo mne veľa pocitov a všetky boli viac ako príjemné.

 

Celý článok na portále Facebook

  

23.10.2013

Vo Večku bude hrať divadlo Tandem

 

   Do bratislavského V-klubu na Námestí SNP má opäť namierené Divadlo Tandem, ktoré tu v krátkom čase odohrá hneď dve pôvodné predstavenia.

 

Celý článok na portále Bratislavské Noviny

  

23.5.2013

Dvadsaťročný chlapec riaditeľom divadla!

Dvadsaťročný chlapec, Martin Benčič z Bratislavy, vlastní divadlo! Režíruje, hrá, spieva! A to všetko napriek jeho nízkemu veku.

“Som 20-ročný obyčajný chalan, ktorý sa odmalička venuje umeniu a hlavne divadlu. Svoje prvé predstavenie som urobil ako 5-ročný s deťmi z dvora pre susedov, ktoré som režíroval a “napísal (keďže som v tom období ešte veľmi písať nevedel). Popri tom som isté obdobie kreslil animované filmy a časom som sa dostal aj ku klasickému filmu, ktorému sa dnes kvôli nedostatku času nevenujem,” vraví mladý režisér divadla tandem. Okrem hry taktiež spieva, rozsah jeho hlasu je takmer 3 oktávy!

 

Celý článok na portále MusicZone

  

23.3.2013

Navštívili sme mladé a svieže Divadlo Tandem v Bratislave

Autor: Redakcia zaujímavostí

Prečo mladé a svieže? Hlavný scenárista a zároveň režisér Martin Michael Benčič má iba 20 rokov. Povedali ste si práve, čo taký mladý muž vie o divadle? Čudovali by ste sa, aj Slovensko má takéto nezvyčajné talenty.

Na svojom talente začal pracovať už ako 5-ročný s deťmi na ulici, keď zahrali rozprávku pre susedov. Neskôr serióznejšie v roku 2007 začal chodiť na dramatický krúžok. Dalo by sa povedať, že k divadlu sa dostal náhodou, keď s učiteľom prišiel do Centra voľného času a on ho tam predstavil ako nádejného herca.

 

Celý článok na portále Zaujímavosti

  
Prihláste sa k odberu Newslettera. Odoslaním svojej e-mailovej adresy súhlasíte so spracovaním údajov podľa GDPR.

PARTNERI

KZP logo proint logo kamdomesta logo
Ticketportal logo Music&Piano logo Scherz logo


© Copyright 2012-2021